Warszawskie Murale

#warszawskiemurale

Warszawskie murale

Zapraszam do zapoznaniem się z moim zdaniem, najpiękniejszymi muralami Warszawy. Zachęcam do zaglądania tu co jakiś czas. Lista będzie na bieżąco aktualizowane.

Warszawa i jej

Murale

Na moim blogu postanowiłem podzielić się moim osobistym odkryciem – najpiękniejszymi muralami w Warszawie. Podczas moich spacerów po dzielnicach stolicy Polski miałem okazję odkryć niesamowite dzieła sztuki ulicznej, które przykuły moją uwagę i poruszyły moje serce. Warszawa jest pełna niespodzianek, a najpiękniejsze murale, które miałem okazję zobaczyć, zdecydowanie dodają uroku temu już i tak malowniczemu miastu. Na moim blogu opisuję każdy z tych niezwykłych murali, dzieląc się moimi wrażeniami i emocjami związanymi z ich odkryciem. Każde z tych dzieł sztuki ulicznej ma swoją własną historię do opowiedzenia, a ja chciałem się nią z Wami podzielić, zachęcając jednocześnie do odkrywania piękna sztuki ulicznej w Warszawie.

Kora róże i Warszawskie Bielany

Kora Jackowska i róże

BIELANY

Mural Kory Jackowskiej na Bielanach to prawdziwe dzieło sztuki, które emanuje emocjami i historią. Jego stonowana, czarno-biała kolorystyka, urozmaicona intensywnymi czerwonymi różami, stanowi piękny hołd dla pamięci tej wyjątkowej artystki. Wizerunek Kory, wpleciony w kształt szarej gwiazdy, dodaje kompozycji niepowtarzalnego charakteru, oddając zarówno jej osobowość, jak i znaczenie dla polskiej sceny muzycznej. Przy blasku słonecznych promieni, mural staje się nie tylko miejscem do podziwiania sztuki, ale również przestrzenią, w której współistnieje piękno natury i ludzkiej twórczości.

Krzysztof Kamil Baczyński

Ursus

Odkryj niezwykłą opowieść ukrytą na muralu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na ścianie Szkoły Podstawowej nr 381 w Warszawskim Ursusie! Ten artystyczny hołd dla wielkiego poety to nie tylko malarskie dzieło, ale także podróż przez życie i bohaterską historię Baczyńskiego. Przekonaj się, dlaczego warto poznać tę inspirującą inicjatywę, która łączy sztukę, historię i lokalną społeczność.

Przewrócony wazon

Ochota

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym artykułem na blogu, który przybliża fascynującą historię trójwymiarowego muralu w Parku Szczęśliwickim. Dowiedz się, jak ukraińscy artyści przekazują wyjątkowe przesłanie solidarności z Ukrainą poprzez swoje sztuki. Śledź emocjonujące kulisy tworzenia dzieła i poznaj symbolikę, jaką artysta wpleciony w mural chce przekazać. Nie przegap tej okazji, aby zanurzyć się w piękno natury i sztuki, odkrywając unikalną atmosferę Parku Szczęśliwickiego!

Siedem Panien Ursusa

Ursus

Zachęcam do zapoznania się z opisem i zdjęciami z muralu.Znajdziesz tam również informacje o procesie tworzenia tego olśniewającego dzieła sztuki ulicznej oraz o reakcjach społeczności na jego obecność. Zapraszam do zapoznania się z pełną historią tego wyjątkowego muralu i jego wpływem na przestrzeń publiczną.

Mural Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza

Wola/Śródmieście

Odkryj niezwykłą symbiozę sztuki filmowej i malarskiej na Warszawskim Żoliborzu! Przeczytaj artykuł, który zabierze Cię w podróż przez historię kina i sztuki na przykładzie muralu Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza. Poznaj nie tylko niezwykłe filmy tych artystów, ale także ich wpływ na polską kulturę oraz inspirację, jaką stanowi ten wyjątkowy mural obok Arkadii.

Dzieciom Zdążyć z pomocą

Bielany

Dowiedz się, jak wyjątkowy mural na Bielanach w Warszawie upamiętnia 25 lat działalności fundacji Dzieciom zdążyć z pomocą”! Odkryj, jakie piękne motywy i historie kryje ten kolorowy mural na ulicy Żeromskiego 19 – to naprawdę warto zobaczyć! Życzę miłej lektury i zachęcam do pozostawienia komentarza z wrażeniami, jeśli odwiedziłeś/ to miejsce.

Od lat malował śmierć…

Służew

Zapraszam do odkrycia niezwykłego artykułu na blogu, poświęconego niezwykłemu muralowi Zdzisława Beksińskiego przy ulicy Sonaty 6 w Warszawie. Dowiecie się tam nie tylko o historii powstania tego wyjątkowego dzieła, ale również zgłębicie tajemnice życia i twórczości tego wybitnego artysty. To okazja do zanurzenia się w świat symboliki i emocji, jakie niesie ze sobą sztuka Beksińskiego – nie może Was to ominąć!

Babcia i dziadek

Targówek

Odkryj historię jednego z najbardziej uroczych murali w Warszawie, który przyciąga uwagę swoim ciepłem i humorem. Dowiedz się, dlaczego mural „Babcia i Dziadek” stworzony przez Macieja Wierzbickiego jest tak ważny dla społeczności lokalnej i odwiedzających miasto. Przekonaj się, dlaczego to niezwykłe dzieło sztuki ulicznej budzi pozytywne emocje i inspiruje do refleksji nad wartościami rodzinnych.

Dzieciom Zdążyć z pomocą

Bielany

Dowiedz się, jak wyjątkowy mural na Bielanach w Warszawie upamiętnia 25 lat działalności fundacji Dzieciom zdążyć z pomocą”! Odkryj, jakie piękne motywy i historie kryje ten kolorowy mural na ulicy Żeromskiego 19 – to naprawdę warto zobaczyć! Życzę miłej lektury i zachęcam do pozostawienia komentarza z wrażeniami, jeśli odwiedziłeś/ to miejsce.

To co najlepsze w Warszawie

Już niedługo na blogu