Kuala Lumpur z góry - gdzie warto obserwować panoramę miasta?

Kuala Lumpur z pozycji turysty przechadzającego się po tym mieście nie robi tak dużego wrażenia, jak oglądanie panoramy z góry. W Kuala Lumpur istnieje mnóstwo miejsc, gdzie każdy turysta może się udać i obserwować to miasto z wysokości 100, 200 lub nawet 400 metrów. Poniżej nasza propozycja pięciu najlepszych miejsc do oglądania Kuala Lumpur.

KL Tower

Za jedno miejsce przy stoliku zapłacimy około 100RM, ale widok musi robić wrażenie. Z KL Tower widzimy dosłownie wszystko. Wieża jest nieco niższa od Petronas Towers, jednak punkt widokowy na wysokości 421 metrów z pewnością zrobi wrażenie na odwiedzających.

 

Sky Bar

Sama nazwa mówi wiele o tym miejscu. Jest to bar usytuowany w hotelu Traders. Znajdziemy tam nie tylko doskonałe widoki, lecz również zapoznamy się z regionalną kuchnią. Sky Bar posiada także basen tuż przy punktach widokowych. Jest on zamykany w porze wieczornej. Co ciekawe - w godzinach 18:00 - 21:00 panie piją drinki absolutnie za darmo.

 

Heli Lounge Bar

Kiedyś na dachu tego wieżowca znajdowało się lądowisko dla helikopterów. Obecnie jest tam punkt widokowy. Lounge Bar to niezwykle atrakcyjne miejsce. Na dużej wysokości możemy obserwować panoramę miasta pijąc przy tym niezwykle skomponowane drinki. Widok z samego baru jest całkiem dobry, ale z dachu robi piorunujące wrażenie.

 

Marini’s on 57

Jedno z najbardziej eleganckich miejsc do obserwowania miasta. Aby stołować się w tej restauracji trzeba mieć spory zapas gotówki. Doskonale widać Petronas Towers (rzut beretem). Za jedno miejsce przy stoliku płaci się od 190 do 1600 RM. Drogie, ale piękne miejsce.

 

Luna Bar

Bar na szczycie Pacific Regency. Oferuje drinki oraz europejską pizzę. Z wieży mamy doskonały widok na najwyższe budynki w Kuala Lumpur. Obok baru znajduje się duży basen. To, jakie miejsce do oglądania panoramy miasta wybierzecie zależy tylko od grubości Waszego portfela. Naszym zdaniem cała piątka jest warta uwagi!

Kategorie: Malezja,