Malezja w pigułce

Dumą Malezji bez wątpienia jest Kuala Lumpur - jej największe miasto i zarazem stolica. W Malezji czeka na nas mnóstwo ciekawych atrakcji od kuchni począwszy, a na plantacjach skończywszy. Co warto wiedzieć o Malezji? O tym dowiecie się poniżej. Oczywiście w pigułce.

Każdy turysta może mieć plan, ale legnie on w gruzach gdy dotrze do Kuala Lumpur. Stolica to połączenie pięknej dżungli z iście arystokrackim centrum biznesowym. KL jest bardzo bogatym miastem, a do tego wyróżnia się mniejszościami etnicznymi. Spotkamy tutaj chińczyków, holendrów oraz oczywiście anglików. Malezyjczycy doskonale mówią po angielsku, więc problem z komunikacją na pewno nie będzie.

 

Różnorodność

W Malezji poznamy najlepszą kuchnię azjatycką. Nawet w Chinach nie zjemy tak dobrze, jak w Malezji. Na śniadanie jada się zazwyczaj dania sycące, jak smażone pierożki czy pyszne zupy. Dla Malezyjczyków jedzenie to styl życia. Jedzą bardzo zdrowo. W ich kuchni nie brakuje warzyw. Ba! Ich kuchnia stoi warzywami oraz znakomitym ryżem.

Tuż obok wielkich centrów handlowych znajdują się dżungle, jaskinie oraz szlaki turystyczne. Można rzec, że miasta są w połowie centrami biznesowymi, a w połowie dżunglami. Warto udać się na Petronas Towers aby zobaczyć panoramę miasta na własne oczy. Kuala Lumpur to idealny przykład tego, jak miasto współpracuje z naturą.

Tuż obok stolicy znajdują się plantacje herbaty. W Malezji pije się do dwóch litrów herbaty dziennie. Jest ona inna od herbaty europejskiej. Smakuje znacznie lepiej. Malezyjczycy nie piją herbaty z pierwszego parzenia. Herbatę parzy się 2-3 razy. Ich zdaniem to najzdrowsza forma.

 

Perhentian

Niewielkie wysepki zapierają dech w piersi. Nawet jeśli nie planowaliśmy wycieczki na wysepkę, to lądując w KL na pewno zmienimy zdanie. Turyści mogą swobodnie nurkować i poznawać góry. Jako, że Malezja to kraj o wielkich tradycjach - z samych wysepek dowiecie się wiele o ich historii.

 

I znowu jedzenie

Obojętne czy lubicie jeść, czy nie - pokochacie kuchnię malezyjską. Każdy turysta to potwierdza. Każde danie jest unikalne i mimo sporej obecności przypraw - czuć składniki główne. Jedzenie to część, która w przypadku turystów będzie niezwykle ważna. Biznes, jedzenie, dżungla, herbata i morze - te punkty musi poznać każdy turysta. Malezja to bardzo ciekawy kraj, więc mamy nadzieję, że zapamiętacie naszą pigułkę. 

Kategorie: Malezja,