Co każdy turysta musi zwiedzić w Kuala Lumpur?

Stolica Malezji, czyli Kuala Lumpur uchodzi za jedno z najszybciej rozwijających się miast na świecie. Miasto charakteryzuje się nie tylko atrakcjami turystycznymi, lecz również podejściem do biznesu. Jeszcze 20 lat temu stolica Malezji była tylko niewielkim miasteczkiem. Obecnie rozwija się bardzo szybko i w zasadzie na każdym kroku widać pracujące dźwigi wznoszące kolejne wieżowce biznesowe.

Wybierając się do Kuala Lumpur warto wiedzieć, że Malezja to kraj islamski. Na szczęście podejście kraju do swojej religii jest dosyć luźne. Kobiety nie muszą chodzić w burkach, a mężczyźni mogą publicznie okazywać swoje uczucia (w pewnym sensie). Kuala Lumpur to owszem meczety, ale nie w tak ogromnej ilości jak wielu z Was mogłoby się wydawać.

 

Panorama miasta

Każdy turysta powinien odwiedzić taras widokowy wybranego przez siebie wieżowca. Najwyższym budynkiem w KL jest Petronas Towers. Obserwowanie z tego wieżowca panoramy miasta zapiera dech w piersiach. Miasto wygląda z góry bardzo ciekawie, niczym połączenie miasta z dżunglą.

 

Jaskinie

W Kuala Lumpur możemy odwiedzić najpiękniejsze jaskinie na świecie. Są one stale konserwowane, więc zachowane w doskonałym stanie. Podobnie jest z dżunglami. Są raz na jakiś czas wstępnie pielęgnowane, aby natura mogła się w tym miejscu rozwijać bez żadnych zakłóceń. W dżunglach nie spotkamy w zasadzie żadnych betonowych nieruchomości, a jedynie drewniane domki z czasów lat 20.

 

Jedzenie

Każdy turysta powinien odwiedzić kilka jadalni. Jedzenie w KL jest bardzo zdrowe. Mimo, że w praktycznie każdym daniu występuje ryż - nie jest on nudny. Jest bardzo dobry i przede wszystkim zdrowy. Kuchnia malezyjska korzysta z ogromnej ilości warzyw i sosów na bazie ryb. Dania są sycące i niezbyt drogie. Dla porównania: świeży dorsz w smażalni nad Bałtykiem kosztuje 50 złotych, a Halibut w porcie w Kuala Lumpur około 10 euro (44 złote).

Skoro mowa o jedzeniu, nie wolno zapominać o deserach. Są one bardzo zdrowe, gdyż do ich przyrządzenia wykorzystuje się owoce, których w KL jest mnóstwo. Desery nie są przesadnie słodkie. Mieszkańcy Malezji uwielbiają putu putu i chrupiące naleśniki z kokosem.

 

Podniebne restauracje i baseny

W KL występuje Menara, czyli wieżowiec. Ponoć z niego jest najlepszy widok na miasto. Co ciekawe to fakt, że w większość wieżowców na wysokości powyżej 400 metrów znajdują się bary oraz baseny. Nie każdy będzie mógł z nich skorzystać, ponieważ są dedykowane głównie najbogatszym mieszkańcom Kuala Lumpur. KL to miasto inne niż wszystkie. Udając się do Malezji na wakacje nie wolno o tym miejscu zapominać. To kawał historii Malezji.

Kategorie: Malezja,