Co musisz wiedzieć o Malezji?

Malezja jest bardzo malowniczym i przyjaznym dla turystów krajem. Charakteryzuje się pięknym krajobrazem i niesamowitymi widokami. W odróżnieniu od innych krajów azjatyckich - Malezja nazywa swoje niewielkie wysepki tytułami popularnych gier czy filmów. Poniżej nasza propozycja miejsc, które musi zwiedzić każdy turysta.

Kuala Lumpur

Stolica to bardzo atrakcyjne miejsce. Wyróżnia się wieżą Petronas Towers, która swego czasu rywalizowała o tytuł najwyższego budynku na świecie. Kuala Lumpur to także malezyjska stolica religii. W tym mieście znajdziemy największe meczety, w tym także meczet narodowy.

 

Cameron Highlands

Miejscowość wyróżnia się angielskim stylem. Mnóstwo pól herbacianych, plantacji truskawek i ferm z królikami. Piękny, zielony krajobraz dopełnia fakt, iż znajduje się kilkaset metrów nad poziomem morza. Cameron Highlands znajduje się 5 godzin jazdy od Kuala Lumpur. Obowiązkowy punkt dla każdego turysty.

 

Penang

Miejsce, gdzie spotkamy mnóstwo chińczyków. Turyści doceniają Penang, gdyż mogą w nim zwiedzić zabytkowe porty oraz piękną starówkę. Jako, iż miasto zamieszkują głównie Chińczycy - ceny są niskie, a jedzenie najwyższej jakości.

 

Wyspy Perhentian

Nie ma lepszego miejsca na spędzanie wakacji, niż pobyt na wyspach Perhentian. Umiejscowione w tropikalnym klimacie zadziwiają pięknym krajobrazem oraz lazurowym kolorem wody. Na wyspy można się dostać promem oraz łodzią.

Malezja to jedno z najładniejszych miejsc na świecie. Kraj wyróżnia się zróżnicowaną kulturą (wielokulturowość) i pięknymi widokami.

Kategorie: Malezja,