Najbardziej znane miejsca w Indonezji

Wielki kraj. Jeden z najbardziej zaludnionych na planecie. Obejmuje ok. 17 000 wysp i wysepek wyrastających z wód, gdzie Ocean Indyjski spotyka się z Morzem Południowym. Indonezja jest pełna niesamowitych przyrodniczych pereł i fascynujących tradycji kulturalnych. W większych miastach wysokie minarety meczetów wzrastają do chmur, podczas gdy w skrytych pośród wzgórz świątyniach hinduistycznych unoszą się zapachy kadzidła. Prezentujemy najbardziej znane miejsca Indonezji, które z całą pewnością warto uwzględnić podczas podróży do tego magicznego kraju.

Wyspy Gili
Trio wysp, które usytuowane są między Lombok i Bali, pośrodku archipelagu Nusa Tenggara. Dwie mniejsze wyspy, Gili Air i Gili Meno, są bardzo spokojne i sprzyjają relaksowi. Tutejsze plaże nie są przepełnione. Największą wyspą jest Gili Trawangan, która pulsuje energią turystów z całego świata. W ciągu dnia można tu wyruszyć na spotkanie z rzadkimi żółwiami. W nocy wyspa tętni życiem, a imprezy nierzadko przeciągają się do świtu.

Bali
Miejsce, które naprawdę nie wymaga wprowadzenia. Bali od dawna mekką dla podróżnych, którzy chcą zakosztować tajemniczego wschodu. Bali, wbrew pozorom, to nie tylko plaże. W Ubud w otoczeniu dżungli kaskadowe tarasy ryżowe tworzą niesamowite krajobrazy, a hinduistyczne sanktuaria przejęte teraz przez makaki zapraszają turystów. Na północ od wielkich wulkanów Kintamani, można podziwiać magiczny wschód słońca nad wyspą Lombok. Na planujących relaks i wypoczynek czeka surfowanie i spędzenie wakacji na plażach Bukit i Nusa Dua.

Yogyagarta
Zajmuje niezwykle ważne miejsce na turystycznej mapie Indonezji, głównie dzięki swojemu artystycznemu charakterowi i bogactwu kulturowemu. Położona w pobliżu największej świątyni buddyjskiej Borobudur i rosnących wulkanicznych kopuł w centralnej części Jawy, przyciąga turystów pragnących poznać kulturowe dziedzictwo Indonezji. Yogyacarta znana jest ze swoich tradycyjnych rynków rzemieślniczych, które codziennie odbywają się na Pasar Beringharjo i Kranggan. Tradycyjny indonezyjski teatr cieni Wayang Kulit wywołuje zaś niekłamany zachwyt obcokrajowców.

Dżakarta
Dżakarta, stolica Indonezji to gigantyczne miasto posiadające ponad dziewięć milionów mieszkańców. To miejsce pulsujące życiem. Bardzo tłoczne i hałaśliwe. Ale pomiędzy błyszczącymi drapaczami chmur w tym megalopolis, łatwo odkryć prawdziwie urocze i interesujące zakątki. W trakcie wizyty w Dżakarcie nie można ominąć liczącego 137 metrów pomnika Monas. W zachwycającym starym miasteczku Kota Tua, holenderskie rezydencje kolonialne przypominają o panowaniu Holendrów na terenie Indonezji.

Komodo
Park Narodowy Komodo jest oddalony o kilka godzin drogi od miasta Labuan Bajo w prowincji East Nusa Tenggara i obejmuje trzy główne wyspy: Komodo, Rinca i Padar , jak również liczne wysepki, które razem zajmują 603 km2 powierzchni. Na jego obszarze można spotkać prawdziwą gwiazdę Komodo, czyli niezwykłą, olbrzymią jaszczurkę, słynnego smoka z Komodo. Warany, bo tak nazywają się jaszczurki, dzielą teren parku z dzikimi bawołami, jeleniami, dzikami, wężami, małpami, różnego rodzaju ptakami i innymi dzikimi zwierzętami.

Poza unikalną florą i fauną, park narodowy posiada również wyjątkowe krajobrazy. Tutaj znaleźć można niezwykłą Pink Beach, która jest jedną z najbardziej znanych plaży na świecie. Oprócz pięknego, delikatnie różowego koloru, plaża oferuje spokojną atmosferę i jest doskonałym miejscem na ucieczkę od miejskiego zgiełku. Wody wokół wysp obfitują w piękne rafy koralowe i bogate życie morskie.

Kategorie: Indonezja,