Atracje w Kuala Lumpur

Malezja to kraj pełny sprzeczności. Znajdziemy w nim miasta biedne, jak również aglomeracje z wieżowcami sięgającymi chmur. Napotkamy ludzi biednych, a w dzielnicy obok zobaczymy biznesmena w idealnie skrojonym garniturze. Opisać Malezję będzie bardzo trudno, dlatego warto się skupić na najważniejszym mieście tego Państwa - Kuala Lumpur.

Religia

Niewątpliwie do atrakcji należy zaliczyć wszystkie meczety, czyli miejsca kultu. Co jest ciekawe to fakt, że Malezja lubi uchodzić za kraj mocno tolerancyjny, lecz nie kryje się ze swoją religią i pełni ona ważną rolę w życiu mieszkańców. Meczety to istne dzieła architektury. Budowane przez najlepszych specjalistów budzą wielkie zainteresowanie i wzbudzają respekt. Przechodząc się po Kuala Lumpur po prostu widać, że to jedno z najbardziej religijnych miast na świecie.

 

Trójkąt biznesu i okolice

Kuala Lumpur to nie tylko religia, lecz także biznes. Bardzo wyniosłe drapacze chmur i centra biurowe pokazują, że miasto jest bogate, nowoczesne i rozwojowe. 8 milionów mieszkańców nie musi narzekać na brak pracy i niskie zarobki. Trójkąt biznesu, czyli część miasta łączy się z ... dżunglami i tropikalnymi przedmieściami. Znów widzimy sprzeczność, ale dodaje to koloru temu miejscu. W kilku miejscach miasta możemy zobaczyć różnice kulturowe. Są dzielnice chińskie, są również dzielnice holenderskie z charakterystycznymi tulipanami. W pobliżu miasta możemy odwiedzić wyspę Tioman na której znajduje się kilka wulkanów. Są aktywne, ale nie ma zagrożenia erupcją. Tioman jest bardzo malowniczym miejscem z wielką historią. Spotkamy tam niecodzienne zabytki oraz szlaki turystyczne.

Kuala Lumpur to bardzo ciekawe i charakterystyczne miejsce. Nie ma tam mniejszości etnicznych tak jak w Singapurze, a 8 milionów mieszkańców dobrze reaguje na turystów. Warto udać się do Kuala Lumpur na wakacje.

Kategorie: Malezja,